Gramofon Rega RP1 Performance Pack najlepszy!

Z nieskrywaną dumą informujemy, że gramofon Rega RP1 Performace Pack został zwycięzcą testu grupowego gramofonów do 2500zł, październikowego wydania, brytyjskiego miesięcznika What Hi-Fi? Nagroda jest szczególnie wartościowa po spojrzeniu na ceny konkurentów - gramofon Regi nie dość, że był najlepszym, to na dodatek, najtańszym gramofonem w teście!

Do porównania wybrano następujące gramofony:

Rega RP1 Performance Pack Pro-Ject Debut Carbon Audio Technica AT-LP1240USB Lenco L-175

Uwagę zwraca bezpośrednie porównanie najpopularniejszych produktów gigantów techniki analogowej - firmy Rega i Pro-Ject. Popularność modelu Pro-Ject Debut Carbon w Polsce, po otrzymaniu nagrody EISA była tak duża, że wielu klientów kupowało ten model w ciemno, bez odsłuchów, nie zastanawiając się nawet, co oferują w tej cenie inni producenci... Gdy opadły emocje związane z nagrodą, przyszedł czas na kolejne poszukiwania. Okazało się, że w podobnej cenie, na rynku dostępny jest bardzo mocny konkurent - gramofon Rega RP1 Performance Pack. Jak to zgrabnie napisali recenzenci omawianego testu, Pro-Ject Debut Carbon ma lekką przewagę jeśli chodzi o wygląd ogólny, jednak Rega punktuje cięższym, bardziej ekscytującym dźwiękiem. Dlaczego więc, to nie gramofon Regi otrzymał nagrodę EISA? Proste! Rega nigdy o nią się nie starała...

Gramofon Rega RP1 Performance Pack to fabrycznie rozbudowany model RP1, w którym wkładka Rega Carbon została zastąpiona wkładką Rega Bias2, syntetyczna mata gramofonowa, matą wełnianą, a standardowy pasek naciągu, białym paskiem upgradeOryginalny RP1 jest wspaniałym odtwarzaczem w swojej cenie, ale Performance Pack podwyższa jego jakość jeszcze bardziej. (...) Oferuje detaliczy dźwięk z obiftą teksturą i przyjemną transparentnością, która nigdy nie była największą siłą standardowego RP1.

Posiadacze gramofonów RP1 mogą w prosty sposób, samodzielnie rozbudować swój model do wersji Performance Pack poprzez zakup zestawu do upgrade’u gramofonu Rega RP1. Wyjątkiem jest wersja z flagą brytyjską, która jest sprzedawana wyłącznie w rozbudowanej formie z upgrade'm.

Więcej informacji nt. gramofonu Rega RP1 oraz zestawu do rozbudowy gramofonu RP1 w naszym serwisie:

Gramofon Rega RP1
Zestaw do upgrade'u gramofonu Rega RP1

Zobacz pełen artykuł Stylus Consuel z testem gramofonów do 500 funtów w miesięczniku What Hi-Fi? 10/2014 (jęz. angielski)