Nagroda Roku miesięcznika What Hi-Fi? dla wzmacniacza Rega Io

Wzmacniacz zintegrowany Rega Io

W ofercie brytyjskiego producenta, znanego głównie z gramofonów, pojawiła się nowość, która zaskoczyła wszystkich rozmiarami, jakością wykonania, ceną i jakością dźwięku, która tak urzekła redaktorów miesięcznika What Hi-Fi?i że wzmacniacz otrzymał Nagrodę Roku dla najlepszego wzmacniacza stereo w cenie do 400£!

Rega projektując Io zrobiła to co potrafi najlepiej - przygotowała niedrogi produkt, który w swoim przedziale cenowym dźwiękowo nie daje żadnych szans konkurencji. To niesamowite, że ten wzmacniacz oferuje wciągający, muzykalny przekaz o wyjątkowo analogowym brzmieniu jak przy znacznie droższym bracie - Rega Brio. I prawdą jest, że konkurencja nie ma żadnych szans! Konkurencja zdobywa przewagę jedynie w wyposażeniu. Na próżno szukać w produkcie Regi wejścia cyfrowego, Bluetooth, czy innych funkcjonalności, do których przywykli nowocześni użytkownicy. W Redze takich rzeczy nie ma - jest ekstremalnie purystyczne. Jedyne ekstrasy to wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy i wzmacniacz słuchawkowy.

Dla kogo jest więc Rega Io? Zdecydowanie dla osób, które oczekują wspaniałego dźwięku, ale z różnych powodów nie chcą wydać dużo pieniędzy, zwłaszcza, gdy kupują swój pierwszy wzmacniacz i gramofon i nie wiedzą czego oczekiwać, a chcą wybrać dobrze i bezpiecznie...

Docelowo wzmacniacz będzie oferowany w zestawie z gramofonem Rega P1 i nowymi kolumnami Kyte, który ma zmieścić się w cenie tysiąca funtów za całość!