Poznaj nową serię gramofonów Rega Planar

Baner Nowa seria gramofonów Planar

Angielska firma Rega już od ponad czterdziestu lat rozpieszcza swoich klientów analogowymi rarytasami wzbudzając żywe zainteresowanie każdym nowym modelem. Biorąc pod uwagę fakt, że do grona użytkowników gramofonów Regi miesięcznie dołącza ponad 3000 nowych, świadomych użytkowników na całym świecie oraz kilka tysięcy nieświadomych, którzy wybrali gramofony innych firm, w których zastosowano wyposażenie pochodzące od Regi lub wręcz w całości zostały wykonane w Redze i dowiedzą się o tym później, rzesza użytkowników jest naprawdę liczna. 

Satysfakcja z zakupu pierwszego gramofonu marki Rega jest tak duża, że kolejne kupowane gramofony naturanie również będą pochodziły od Regi - zwłaszcza, że pierwszy zakup można zrealizować nie wydając na to fortuny.

Przepis Regi na sukces jest bardzo prosty - zaoferować w tej samej cenie lepszy dźwięk niż oferują produkty konkurencji. Jak to możliwe? Gramofony Regi rozwijane są od ponad 40 lat. Nawet w szczycie popularności płyty CD, gdy los winyli wydawał się być przesądzony, powstawały nowe modele i były prowadzone badania nad wykorzystaniem nowych rozwiązań. Nowe osiągnięcia naukowe, lepsze materiały, lepsze oprogramowanie inżynierskie i ogromne doświadczenie pozwalają na sukcesywne podnoszenie poprzeczki przez Regę i stałą przewagę nad konkurencją. Gdy wszyscy producenci poruszają się w podobnym budżecie, inżynierowie z Regi wiedzą co zrobić, aby za te same pieniądze, zaoferować klientom więcej. 

 

P 1 (Planar 1)

Nową serię gramofonów otwiera model P1 (Planar 1). Najniższa cena nie oznacza jednak niskiej jakości. Ogromną sztuką jest zbudowanie gramofonu tak znakomicie brzmiącego w tej cenie! Gdybyśmy mieli porównać gramofon P1 z odtwarzaczem CD, porównywalne brzmienie otrzymamy dopiero w przedziale cenowym 3-4tys.zł!

W porównaniu do poprzedniego modelu - gramofonu RP1, gramofon wyposażono w nowe ramię RB110, nową laminowaną na wysoki połysk plintę oraz stosowany w droższych modelach niskowibracyjny silnik 24V.

Jeśli jesteś początkującym miłośnikiem winyli lub po prostu chcesz spróbować "pobawić się analogiem", zobaczyć, o co w nim chodzi i sprawdzić czy winyl jest dla Ciebie, P1 będzie najlepszym wyborem! Nie dość, że otrzymujesz znakomite brzmienie, w bardzo rozsądnej cenie, to na dodatek otrzymujesz niezwykle przyjazny gramofon dla początkujących lub mówiąc wprost, wygodnych użytkowników. W tym gramofonie, wystarczy tylko podłączyć kable, założyć przeciwwagę na ramię, dosuwając ją do ogranicznika, aby rozkoszować się analogowym brzmieniem kilka minut po wyjęciu gramofonu z pudełka. Gramofon jest wyposażony w fabrycznie ustawioną wkładkę rega Carbon, a nowe ramię RB110 zostało wyposażone w automatyczny antyskarting (jeśli nie wiesz, co to jest - kupując P1 nie musisz tego wiedzieć :)

Jeśli w przyszłości zapragniesz więcej, możesz skorzystać z fabrycznego Zestawu do upgrade'u (Performance Pack), w skład którego wchodzi wkładka Bias2, wełniana mata oraz biały pasek naciągu.

Reasumując, P1 jest najlepszym wyborem na dobry początek, który oferuje to co w analogu najlepsze bez poczucia niedostatku. Zachęcamy jednocześnie, aby w ramach ograniczonego budżetu nie schodzić już niżej - jeśli naprawdę chcemy się cieszyć analogiem w dobrym wydaniu, kupując P1, zostaniemy z nim na długo z poczucien dobrze wydanych pieniędzy...

Zobacz szczegółowy opis gramofonu Rega P1

 

Queen by Rega

Queen by Rega był pierwszym gramofonem nowej serii i jest owocem współpracy z najbardziej rozpoznawalnym zespołem na świecie - zespołem Queen. Jest to gramofon limitowany - na rynek polski trafiło zaledwie 100szt. z ok.3000szt. wszytkich wyprodukowanych egzemplarzy i jest dostępny jeszcze tylko w nielicznych sklepach.

Nowy gramofon został wyposażony w stosowany w droższych modelach niskowibracyjny silnik 24V oraz zupełnie nową, wykonaną w nowej technologii, akrylowaną na wysoki połysk plintę. Posiada fabrycznie zamontowaną i ustawioną wkładkę Rega Carbon, a do jego rozbudowy możemy również skorzystać z fabrycznego Zestawu do upgrade'u

Największą siłą gramofonu jest jego okolicznościowy charakter związany z zespołem Queen. Nawet jesli ktoś nie jest fanem zespołu, kupując ten gramofon otrzymuje po prostu świetnie wygladający, dobry gramofon!

Zobacz szczegółowy opis gramofonu Queen by Rega

 

P2 (Planar 2)

Jeśli twój budżet pozwala na więcej, warto zastanowić się nad modelem P2. Zastosowane rozwiązania zbliżają go do modelu P3, ale cenowo jest mu bliżej do modelu P1. W odróżnieniu od modelu P1, posiada akrylowaną (nie laminowaną) plintę, szklany talerz (2mm cieńszy niż w modelu P3) i co najważniejsze, wyższy model ramienia - RB220, które daje duży zapas możliwości do dalszej rozbudowy gramofonu. Warto wspomnieć , że ramiona serii 200 można znaleźć w wielu, często kilkukrotnie droższych gramofonach innych producentów.

Podobnie jak w modelu P1 i Queen, gramofon P2 jest wyposażony w fabrycznie ustawioną wkładkę rega Carbon i można go rozbudować poprzez fabryczny Zestaw do upgrade'u lub pokusić się nawet o wyposażenie go w stosowaną w modelu P3 wkładkę Elys2. 

Reasumując, P2 to gramofon dla osób, które oczekują więcej niż oferuje P1, ale nie chcą rujnować budżetu lub kupować na wyrost modelu P3, zachowując jednocześnie możliwość dalszej rozbudowy, gdy zapragną więcej.

Zobacz szczegółowy opis gramofonu Rega P2

 

P3 (Planar 3)

Planar 3 to gramofon będący kwintesencją analogowych rozwiązań Regi za rozsądne pieniądze. Jego pojawienie się poważnie zachwiało pozycją konkurencyjnych rozwiązań w przedziale do 5000zł. Nowy model jest bezpośrednim następcą modelu RP3 - najbardziej utytułowanego gramofonu Regi w historii (wystarczy wspomnieć pieciąkrotne(!) z rzędu przyznanie tytułu Gramofonu Roku przez miesięcznik "What Hi-FI?") , który wyniósł gramofony Regi na szczyty popularności.

Po raz pierwszy w historii tego modelu, wprowadzono jednocześnie tak wiele zmian. Producent podaje, że ze starego modelu pozostały zaledwie dwie części! Jest to wiec nowy, nowoczesny gramofon na nowe czasy, czerpiący pełnymi garściami z najlepszych tradycji analogu.

Gramofon zbudowany jest na akrylowanej plincie z 24V niskowibracyjnym silnikiem. Wyposażony został w nowe ramię RB330 - kolejne wcielenie legendarnej konstrukcji RB300, spotykanej w kosztujących nawet trzykrotnie więcej gramofonach innych firm. Całość uzupełnia nowe, jednooelementowe łożyskowanie pozbawione rezonansów, nowy subtalerz, nowy talerz ze szkła optycznego oraz specjalne listwy usztywniające.

Gramofon jest bardzo udaną, skończoną propozycją, ale jeśli ktoś zapragnie więcej, będzie mógł skorzystać z wyższej wkładki Rega Exact lub zasilacza zewnętrznego z kondycjonerem energii Rega TT-PSU.

Reasumując, P3 to zdecydowanie najlepiej wydane pieniądze - spośród wszystkich nowych modeli, odznacza się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Z pewnością zostanie z Tobą na wiele lat dostarczając wielu muzycznych przyjemności.

Zobacz szczegółowy opis gramofonu Rega P3

 

Jak wybrać gramofon?

Odpowiedź wydaje się prosta - najlepiej jeśli kupimy najdroższy gramofon na jaki możemy sobie pozwolić. Im droższy gramofon, tym bardziej zaawansowane technicznie rozwiązania, dzięki czemu możliwe będzie odczytywanie większej ilości danych z rowka płyty. Ale co z tego, jeśli połowę tych danych utracimy w pozostałych elementach naszego toru audio? Przed podjęciem decyzji o zakupie, zachęcamy do wizyty w sklepie i jak przy żadnych innych produktach, w przypadku gramofonów nie rekomendujemy zakupów przez Internet po lekturze recenzji lub opisu. Ponad trzydzieści sklepów w całej Polsce umożliwia zapoznanie się z gramofonami Regi przed zakupem, porównanie z innymi modelami i porozmawianie z doświadczonymi sprzedawcami, którzy z przyjemnością pomogą i doradzą w wyborze. Na ich pomoc będziemy również mogli liczyć w przyszłości, gdy zechcemy coś ulepszyć, czy po prostu rozkalibrujemy gramofon. Takie znajomości są bardzo owocne na analogowej drodze... Warto z nich nie rezygnować dla np. 100zł zaoszczędzonych przy zakupie przez Internet u anonimowego sprzedawcy...

Zobacz listę autoryzowanych dealerów produktów marki Rega