Wiemy jak będzie wyglądał nowy odtwarzacz CD Rega Apollo!

Rega Apollo 2017

Podczas targów High End w Monachium (18-21 maj 2017) zaprezentowano najnowszy odtwarzacz CD Rega Apollo. Po nowym wzmacniaczu Brio, odtwarzacz CD jest kolejnym produktem z nowej serii. Sądząc po opisie i szczegółach podanych w instrukcji obsługi, spodziewamy się, że jak zwykle w przypadku nowych produktów Regi, poprzeczka powędruje jeszcze wyżej, a niewiele wyższa cena będzie związana tylko z korektą inflacyjną. Odtwarzacz będzie dostępny w Polsce od lipca 2017r.

Poniżej publikujemy opis i parametry tehniczne udostępnione w instrukcji. Życzymy miłej lektury!

Z posiadanych przez nas informacji wynika, że dotychczas tylko pięciu międzynarodowym firmom technologicznym udało się opracować niezwykle skomplikowane oprogramowanie do odtwarzaczy płyt kompaktowych. Prace nad tym oprogramowaniem i zestawami układów do obsługi transportów CD, zasadniczo wstrzymano w latach 90. ubiegłego wieku. W zamian skupiono się na opracowywaniu odtwarzaczy DVD oraz odtwarzaczy innych bardziej zaawansowanych formatów.
Rega i inni producenci specjalistycznych sprzętów hi-fi całkowicie zależeli od takich firm jak Sony i Philips w kwestii dostaw transportów i zestawów układów. W 2003 r. Sony wstrzymała swoje dostawy i przez co wstrząsnęła całą branżą specjalistycznego sprzętu hi-fi, której członkowie zaczęli gorączkowo szukać rozsądnych alternatyw.
Wielu producentom udało się znaleźć rozwiązania u wschodnioeuropejskich dostawców, natomiast Rega przyjęła inną strategię i zlokalizowała brytyjską firmę, która pracowała nad całkowicie nowym system odtwarzania płyt kompaktowych. System ten nawet we wczesnej fazie swojego rozwoju stanowił bardzo zaawansowane rozwiązanie.
Rega była jedynym producentem, który zajął się pracami nad unikalnym nowym systemem odtwarzania płyt kompaktowych. Nieustannie zwiększająca się pojemność pamięci i moc obliczeniowa komputerów, pozwoliła na wykorzystanie w urządzeniu ogromnej pamięć. Umożliwiło to pobieranie danych w stopniu spełniającym oryginalne warunki standardu CD-audio Czerwonej Księgi (Red Book) bez kompromisu w zakresie jakości brzmienia.
Wszystkie wcześniejsze zestawy układów nie spełniały tych wymogów z uwagi na ograniczenia pamięci i zdolności do przetwarzania sygnałów.
Ulepszony zestaw układów Rega opracowany w Wielkiej Brytanii gwarantuje doskonałą korekcję błędów i zdolność przetwarzania sygnałów. Wszystkie te udoskonalenia pozwoliły na uzyskanie jeszcze lepszych własności sonicznych i unikalnego poziomu muzykalności.. Apollo to odnowiona wersja bestselerowego odtwarzacza CD Rega w nowej obudowie. Unikalna jakość dźwięków odtwarzanych przez Apollo spełnia wysokie standardy wyznaczone przez pozostałe produkty firmy Rega. Apollo także bezproblemowo współpracuje z każdym innym systemem odtwarzania muzyki.


Parametry techniczne Rega Apollo (2017)

Laser: laser półprzewodnikowy
Długość fali: 790 nm
Maksymalny poziom wyjścia liniowego: 2,15V (minimalna impedancja obciążenia 10k
Ω)
Maksymalny poziom wyjścia cyfrowego: 0,5 V (impedancja obciążenia 75
Ω)
Częstotliwość próbkowania cyfrowego: 44,1k Hz
Zużycie energii:
13,5 W przy 230 V (minimum 190 V maksimum 253 V) przy 50/60Hz
13,5 W przy 115 V (minimum 95 V maksimum 126,5 V) przy 50/60Hz
Wymiary:
215x90x340
Przestrzeń wymagana do działania (klapka całkowicie otwarta):
215x165x340